Wiecie, co to Bento?

krótko: Bento to nazwa japońskiego pudełka na lunch czy drugie śniadanie oraz równocześnie jego zawartości: zróżnicowanego i pięknego posiłku, który Japończycy przygotowują dla siebie co rano lub kupują gotowy i spożywają w ciągu dnia, będąc poza domem. Jest wiele rodzajów bento. Co ważne, wielkość pudełka, a tym samym ilość jedzenia, jest dopasowywana indywidualnie wg potrzeb każdej osoby, co pozwala jeść tylko tyle, ile jest potrzebne. Ponadto piękne, kolorowe pojemniki bento są doskonałą alternatywą dla jednorazowych opakowań na żywność oraz miłym gadżetem do codziennego użytku.

ponieważ bentuję już ponad pół roku, a nawet w jednym z Moich Miejsc – KLUBIE-MUZEUM (o tym więcej soon) wczoraj odbyliśmy spotkanie na ten temat (!), o-bento, czyli Szanowne Bento, zagości też tu, na blogu.

Oto moje wczorajsze dziełko – Bento na słodko w moim ulubionym, różowym pudełku: kus – kus razowy z domowym chutney z pomarańczy, gruszek i jabłek, z cynamonem, pieprzem czarnym, miodem i rodzynkami, ozdobiony jabłkami i suszonymi morelami. Lunch na poprawę humorku!

o bento będę pisać częściej, może ono zawierać wszystko, na dowód starsza produkcja z domowym, wegetariańskim sushi…

polecam: www.bentomania.pl oraz absolutnie wspaniały blog bentopopolsku.blogspot.com.

Reklamy