Tagi

Rozchorowałam się w kwietniu : ( to przez te 4 odsłonę zimy…. ale nie daje za wygraną. Muszę nieco zmodyfikować mój plan dietowy , bo nie należy robić oczyszczania w stanie osłabienia. Skracam więc nieco czas przygotowania.
Oto plan i założenia diety oczyszczającej w mojej wersji. Te z Was, które będą oczyszczać się ze mną od razu uprzedzam – sprawdźcie czy się wypada wam w czasie głównego oczyszczania i głodówki miesiączka i zaplanujcie dietę tak, by nie wypadała : )

Etap 1 przygotowanie
7 dni
Odstawiam: cukier biały i brązowy, alkohol, czarną herbatę, smażone, pszenicę, kukurydzę, soję, nabiał (gdybym jadła mięso to również mięso i ryby przez całą dietę)
Ograniczam: zieloną herbatę, miód, słodkości, kawę (do 1 czarnej dziennie)
Dodaję: sok z połowy cytryny rano, łyżkę zmielonych nasion ostropestu plamistego wieczorem, dodatkowy litr wody do picia w ciągu dnia, Yukka Root – suplement diety wspomagający trawienie, oczyszczanie krwi i układu pokarmowego, przyspieszający przemianę materii, dużo ananasa (zawiera mocne enzymy pomagające wytrawiać złogi z tkanek)
Zastępuję: cukier syropem ryzowym lub z agawy, pieczywo waflami ryżowymi lub chlebkiem amarantusowym

Etap 2 właściwe oczyszczanie
4 + 1 dni
Przez 4 dni
Odstawiam: cukier biały i brązowy, alkohol, czarną herbatę, smażone, pszenicę, kukurydzę, soję, nabiał, kawę, słodycze, miód
Ograniczam:
zieloną herbatę (do 1 dziennie), owoce, orzechy
Dodaję: koktajle z natki pietruszki + połowy grejfruta + łyżeczki oliwy z oliwek rano, sok z połowy cytryny rano, łyżkę zmielonych nasion ostropestu plamistego wieczorem, dodatkowy litr wody do picia w ciągu dnia, Yukka Root – suplement diety wspomagający trawienie, oczyszczanie krwi i układu pokarmowego, przyspieszający przemianę materii.
Zastępuję: cukier syropem ryzowym lub z agawy, pieczywo waflami ryżowymi lub chlebkiem amarantusowym, słodycze małą ilością suszonych owoców

Ostatniego, 5go dnia robię głodówkę (polecam dzień w domu) z wodą z sokiem z cytryny (ciepłą lub zimną)

Etap 3 powoli wychodzenie
5 dni
Odstawiam: cukier biały i brązowy, alkohol, czarną herbatę, smażone, pszenicę, kukurydzę, soję,
Ograniczam: zieloną herbatę, miód, słodkości, kawę (do 1 czarnej dziennie), nabiał (dozwolone jajka, sery jeszcze nie)
Dodaję: sok z połowy cytryny rano, łyżkę zmielonych nasion ostropestu plamistego wieczorem, dodatkowy litr wody do picia w ciągu dnia, Yukka Root – suplement diety wspomagający trawienie, oczyszczanie krwi i układu pokarmowego, przyspieszający przemianę materii.
Zastępuję: cukier syropem ryzowym lub z agawy, pieczywo waflami ryżowymi lub chlebkiem amarantusowym

W sumie cały cykl to 17 dni, czyli 2 i pół tygodnia.
Ważne w tego typu diecie jest by dobrze przemyśleć swój jadlospis i zaplanować go, by nie prowokować szans na odstępstwa np. z powodu braku czegoś w lodówce. Pierwsze 3 dni etapu 1 już jutro na blogu. Zaczynam w środę, 10 kwietniu (ma być wtedy już kilkanaście stopni ciepła !).

Do tego będę też pomagała skórze oczyszczać się – obowiązkowo peeling 2 razy w tygodniu (twarz – enzymatyczny , ciało – brązowy cukier i oliwa), łaźnia parowa raz w tygodniu i masaż oczyszczający na bazie miodu raz w tygodniu.

No i oczywiście nadal będę dużo się ruszać ( u mnie to teraz ok. 30 w tygodniu z racji pracy …).

Reklamy